ŞİRKET HABERLERİ
25 EYLÜL 2013 TANITIM KOKTEYLİMİZ

Kokteyle milletvekilleri Nihat Zeybekci, Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu firma sahipleri Ali Apalı, Sündüz Apalı ve çok sayıda davetli katıldı. 

Türkiye’nin en stratejik ihtiyaçlarından biri olan enerji tedariki ve verimliliği konusunda faaliyet gösteren firmalarının tanıtımı için bir araya geldiklerini belirten Pronen Enerji Sistemleri sahibi Ali Apalı, "Güneş enerjisinden elektrik üretiminin yanı sıra hidrojen enerjisi teknolojilerine yönelik de AR-GE çalışmaları yapmak üzere kurulmuş bir firmayız. Amacımız, güneş enerjisini ve hidrojen enerjisini kullanarak enerji üretmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır” şeklinde konuştu. 

Bütün enerji kaynaklarının bir gün biteceğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, güneş enerjisinin bitmeyen bir enerji türü olduğunu bu sebeple güneş enerji sistemlerine çok önem verdiklerini ve Denizli’nin kendi enerjisini üretebilen, ürettiğini tüketebilen bir şehir olmasını istediklerini söyledi. 

En doğal enerji kaynağı olan güneş enerjinin ülke ekonomisi açısından önemli olduğunu belirten AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekci, “Rüzgar ve güneşten elde edilebilen enerjiyi, asla tükenmeyen enerji kaynağı olarak görüyoruz. Türkiye son zamanlarda çok büyük bir atılım içerisinde, görüyoruz ki rüzgâr enerjisi ve santralleri ile çok güzel ilerleme gösteriyor. İleride Türkiye bu teknolojisini tamamen kendi üretir hale gelecek” diye konuştu. 

 Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pronen Güneş Enerji Sistemleri firma sahibi Sündüz Apalı ise, Proton Otomasyon olarak 1.5 yıldan bu yana AR-GE çalışmalarını PAÜ Teknokent ile işbirliği içerisinde sürdürerek devam ettirdiklerini belirterek, “bize bu konuyu seçtiren, enerjiye olan hassasiyetimizdi. Kadın girişimciler olarak farklı alanlarda farklı projelerde yer almaya çalışıyoruz. Bu projemizde de kadınlara yer var” diyerek sözlerini tamamladı.


 
Adres : Akçeşme Mah. Bozburun Cad. No:2 Denizli

Telefon : 0 258 372 11 33

Faks : 0 258 372 11 34

Cep: 0 541 372 11 33

E-posta : info@pronen.com